Reklama
Metody fotodynamiczne PDT (photodynamic therapy)

To innowacyjna generacja zabiegów coraz częściej stosowanych w dermoestetyce i medycynie estetycznej. Metody PDT polegają na współdziałaniu światła laserowego lub światła LED oraz składników fotoaktywnych zawartych w preparatach. W branży usług kosmetycznych w ostatnich latach widać wyraźny wzrost zainteresowania zabiegami, które z jednej strony dają spektakularne efekty, a z drugiej są jak najmniej inwazyjne. Metody PDT wydają się właśnie odpowiedzią na ten trend.

 

 

 

Terapia fotodynamiczna jest procedurą medyczną zaadaptowaną przez dermoestetykę i medycynę estetyczną. Jej działanie oparte jest na synergii specjalistycznego światła i składników fotoaktywnych, co zapewnia stymulację odnowy komórkowej i regeneracji oraz osiągnięcie natychmiast widocznego efektu. Metody fotodynamiczne są z powodzeniem stosowane w wielu terapiach dermatologicznych szczególnie w kuracjach odmładzających, przeciwstarzeniowych oraz dla tzw. "skór trudnych", dla których wykorzystywane są przede wszystkim łączone techniki światło lub laseroterapii oraz fotoczułych preparatów. W atopowym zapaleniu skóry, fotodermatozach, trądziku, łuszczycy - stosowane są głównie źródła światła pracujące w zakresie emisji ultrafioletu, w tym światła niebieskiego. Zostało potwierdzone, że światło niebieskie działa antybakteryjnie, łagodząco, hamująco na procesy zapalne, obniża temperaturę skóry i zmniejsza zaczerwienienia.

Polska firma Prof.Cosmetica - właściciel m.in. marki CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetic, jest prekursorem zastosowania metod fotodynamicznych do wyspecjalizowanych terapii w ramach konkretnych programów dermo-estetycznych, które dostarczają specjalistyczne urządzenia. Poniżej prezentujemy wiodące urządzenia tej firmy.

 

PHOTO DYNAMIQ® to nowatorskie, wieloprogramowe urządzenie z certyfikatem medycznym CE, które łączy właściwości lasera niskoenergetycznego oraz pola magnetycznego w 27 programach zabiegowych dla różnych problemów skóry. Do zabiegów PHOTO DYNAMIQ® zostały opracowane: fotodynamiczne preparaty PDT BLACK ESSENTIAL (z fotoaktywatorami) dla różnych problemów skóry, fotodynamiczny peeling FERULASHI dla skóry wrażliwej, peptydowy zabieg liftingujący LIFT PEPTANGO R dla każdego rodzaju skóry oraz  RETINOCAL PURE UV, zabieg dla skóry z trądzikiem pospolitym.

PHOTO-DYNAMIQ® bazuje na półprzewodnikowych diodach  laserowych 420nm, 650nm, 850nm o niskiej mocy (5mW/7mW) z impulsową emisją pola oraz pulsującym polu magnetycznym o mocy do 10mT. Zastosowanie w procedurach specjalnych preparatów fotoaktywnych z bio-chromoforami oraz składników aktywnych ukierunkowanych na dany problem skórny daje wysoką efektywność i skuteczność  prowadzonych zabiegów.

 

 

BIOSTYMULACJA
PHOTO-DYNAMIQ® to laser niskiej mocy o działaniu biostymulującym dla procesów fizjologicznych zachodzących w tkance, poprawiający mikrokrążenie i przepływ limfy, wpływający regenerująco i naprawczo. W urządzeniu zastosowano 24 różnorodne pola laserowe, których parametry zostały odpowiednio dobrane do programów zabiegowych. Promieniowanie laserowe w połączeniu z polem magnetycznym ma działanie biostymulujące samonaprawcze, uruchamiające procesy energizujące w tkance dla fal 650nm i 850nm oraz antybakteryjne/uspokajające dla fali 420nm.

 

POLE MAGNETYCZNE + UKŁADY BIO-CHROMOFORÓW + PREPARATY AKTYWNE
Zewnętrzne pole magnetyczne przenika przez wszystkie struktury tkanek pobudzając procesy biologiczne zachodzące na każdym poziomie począwszy od jąder komórek, komórek, poprzez tkanki do całego organizmu. Oddziaływanie pola magnetycznego na tkankę intensyfikuje procesy  metaboliczne, wzmacnia efektywność zachodzących reakcji chemicznych w tkankach, przyspiesza procesy energetyczne, ukrwienie i dotlenienie komórek, poprawia skuteczność i przyspieszenie wnikania składników aktywnych w obszarze oddziaływania. Na skuteczność wzajemnego oddziaływania laser-tkanka zasadniczy wpływ ma długość emitowanej wiązki światła w połączeniu z jej absorpcją przez chromofory zawarte w tkance/dostarczone do tkanki. Odpowiednio dobrane do światła o określonej długości fali bio-chromofory w połączeniu ze składnikami aktywnymi  gwarantują maksymalną absorpcję i wysoką skuteczność skojarzonej techniki działania urządzenia PHOTO-DYNAMIQ®.

 

 

THERMO-SPHERIX® M-RF Thermo Laser Magnetic Rotation Field to innowacyjne urządzenie z wirującym polem magnetycznym w połączeniu z układem impulsowo działającego pola 10 laserów półprzewodnikowych. Wykorzystuje rewolucyjną, niezwykle skuteczną technologię THERMO: niechirurgicznego SKIN-LIFTINGU skóry oraz bezinwazyjnej lipo-plastyki i termo-modelowania ciała.

THERMO-SPHERIX® wyposażony jest w dwie głowice H1 i H2, którymi wykonywanych jest 17 zaprogramowanych zabiegów w wymienionych dwóch zakresach:

 

 

THERMO-LIFTING
TERMO-PLASTYKA skóry twarzy i ciała

Odmładzające modelowanie twarzy, szyi i dekoltu oraz zabiegi anti-ageing skóry ciała przez termiczne uporządkowanie i rekonstrukcję włókien elastycznych oraz stymulację produkcji nowych, wypłycenie zmarszczek i poprawa gęstości skóry.

Działanie w zabiegach na twarz (głowica H1):
• lokalny dynamiczny remodeling twarzy połączony z nieinwazyjnym liftingiem,
• modelowanie owalu twarzy, podbródka i lokalny lifting ciała,
• stymulacja reprodukcji włókien elastycznych (kolagenu i elastyny) w celu przywrócenia właściwego napięcia skóry,
• rekonstrukcja gęstości i przywrócenie jędrności skóry,
• stymulowanie lokalnej rekonstrukcji skóry w obszarze rozstępów, ścieńczenia i wiotkości,
• zmniejszenie widoczności blizn, rozstępów i niedoskonałości,
• wypłycanie zmarszczek, także wokół  oczu (redukcja tzw. „pazurków”),
• redukcja efektu opadających powiek redukcja poduszek tłuszczowych przy kościach policzkowych.

 

THERMO-MODELLING
TERMO-MODELOWANIE lokalnie ciała

Nieinwazyjna lipoplastyka ciała: modelowanie lokalne ciała, wyszczuplanie z natychmiastowo widoczną poprawą jędrności skóry, redukcja cellulitu, niwelacja nierówności i poprawa jakości - kolorytu, nawilżenia.

Działanie w zabiegach na ciało (głowica H2):
• strukturalny modeling ciała z jednoczesnym ujędrnieniem i wzmocnieniem włókien elastycznych,
• działanie antycellulitowe i niwelacja efektu „skórki pomarańczowej” - specjalne programy w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu,
• lipoplastyka - zmniejszenie ilości i zmiana struktury tkanki tłuszczowej,
• lifting, rekonstrukcja gęstości i jędrności skóry,
• stymulacja przemian metabolicznych w skórze i podskórnej tkance tłuszczowej – specjalne programy w zależności od grubości tkanki tłuszczowej,
• poprawa wygładzenia i nawilżenia skóry pobudzenie mikrokrążenia i detoksykacja.

 

 

VIASKINER® MesoLED LASER to wielofunkcyjne 3-głowicowe urządzenie najnowszej generacji przeznaczone do nieinwazyjnej dermoestetyki i medycyny estetycznej, zapewniające wysoką skuteczność nowoczesnych metod elektroterapii z prostą, intuicyjną obsługą. VIASKINER® łączy aż 4 technologie, jak: sonoforeza metodą czynną; mezoterapia bezigłowa metodą elektroporacji czynnej; fototerapia światłem LED oraz zabiegi fotodynamiczne PDT, które opiarają się na działaniu preparatu światłoczułego z bio-chromoforami i energii świetlnej. VIASKINER® pozwala wykonać 58 procedur zabiegowych przy zastosowaniu 17 specjalnie opracowanych programów i dermokosmetyków CHANTARELLE. Procedury są bezbolesne z natychmiast widocznym efektem.

 

 

GŁÓWNE ATUTY URZĄDZENIA

Alternatywa dla iniekcyjnych zabiegów. Nieinwazyjne technologie urządzenia pozwalają wykonać 58 procedur przy zastosowaniu 17-stu specjalnie opracowanych programów urządzenia oraz dermokosmetyków Chantarelle. Procedury są bezbolesne, bez ryzyka powikłań, z natychmiast widocznym efektem.

Wszechstronność i komfort obsługi. Urządzenie łączy wysoką skuteczność nowoczesnych metod elektroterapii z prostą, intuicyjną obsługą. 17 programów o dokładnie opracowanych i zaprogramowanych parametrach dla 58 procedur. Programy obejmują 3 stopnie mezoporacji, 9 zabiegów LED Laser i 5 poziomów mocy sonoforezy.

Ergonomiczny kształt głowic zabiegowych i rozmiar urządzenia. 3 głowice zabiegowe SONO1, MESO2 i CHROMO3 urządzenia VIASKINER® zapewniają komfortową i bezpieczną pracę nawet na delikatnych obszarach twarzy, szyi, dekoltu i biustu. Jednocześnie przy tej szerokiej ofercie zabiegowej urządzenie ma rozmiar laptopa, dzięki czemu jest bardzo mobilne.

 

DZIAŁANIE ŚWIATŁA LED VIASKINER®

W technologii urządzenia zastosowano połączenie działania światła LED o różnych długościach fali:

Światło czerwone 650 nm
przyspiesza metabolizm tkanek
stymuluje procesy gojenia
pobudza fibroblasty
spłyca zmarszczki
zwiększa przyswajanie przez komórki substancji czynnych, zawartych w dermo kosmetykach

Światło fioletowe 395 nm
redukuje pigmentację
działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie

Światło zielone 525 nm
hamuje proces melanogenezy
rozjaśnia i redukuje plamy barwnikowe
poprawia krążenie krwi

Światło niebieskie 470 nm
wykazuje silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne (Propionibacterium Acnes)
łagodzi trądzik i stany zapalne
zwęża poryKomentarze
2015-07-30 21:46:01
~Beatris20 I to rozwiązanie dla mnie . Na taki zabieg metodami fotodyanmicznymi bym się skusiła, ale strzykawkom i skalpelom mówię nie :)
2015-07-23 21:01:32
~szakirka Ja również jestem zawsze za jak najmniej inwazyjnymi zabiegami ,ale dającymi świetne efekty wtedy warto w nie zainwestować widząc rezultaty ,jeśli któryś będzie dostępny w pobliżu mojego miejsca zamieszkania wybiorę się z pewnością :)
2015-07-23 14:41:19
~wiki2011 Pracuję długo w tej branży i przyznam, że pierwszy raz słyszę o tych urządzeniach. Fajnie, że opublikowaliście ten materiał ponieważ poszukuję czegoś nowego do swojego salonu i podoba się mi tu to, że te urządzenia opierają się na nieiwazyjności przy efektywności. Jednak muszę to zweryfikować i chyba muszę umówić się na pokaz. Czy macie namiary na tą firmę?
2015-07-20 11:14:27
~szakirka Uwielbiam śledzić wszelkie nowinki i czytać o innowacyjnych kosmetykach ,zabiegach z ogromną ciekawością i zadowoleniem ,a czasami coś uda mi się wykorzystać dla siebie ,dziękuję za takie artykuły :)

Akcja KONKURS ZABAWA

Czytelniku: Zdobywaj punkty i wymieniaj je na ulubione kosmetyki!

Czytaj więcej

Przetestowaliśmy

MILK THERAPY CONDITIONER
Ekspresowa odżywka

Intensywnie nawilża suche partie włosów, regeneruje i wygładza uszkodzone końcówki, bez efektu obciążenia.

Krem do rąk odmładzający
BOTANICAL

Polecany jest do pielęgnacji skóry dojrzałej, skłonnej do nierównomiernej pigmentacji oraz powstawania przebarwień.

Wiadomości branżowe

Powoli zaczynamy odliczanie do weekendu 6-7 kwietnia, kiedy to na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się największe w Polsce wydarzenie urodowe dla ekspertów w dziedzinie makijażu, stylizacji paznokci i fryzjerstwa. Prócz profesjonalnej oferty produktowej, będzie można wziąć udział w licznych...
Szeroko pojęta pomoc w zakresie opieki kosmetologicznej nad osobami znajdującymi się na różnych etapach choroby nowotworowej określana jest jako kosmetologia onkologiczna. To trudna i wymagająca subdyscyplina kosmetologii, obejmująca zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, wymagająca dużej wiedzy, ciągłego dokształcania,...
Czytaj więcej

Mapa Salon & Spa

Salon kosmetyczny?
A może Spa ?
Znajdź na mapie swoje miejsce!
Czytaj więcej
.
Reklama

Dla Niej

Obrzęki w czasie ciąży to nieodłączny problem przyszłych mam, szczególnie latem, kiedy temperatury sięgają 30°C. Często dotyczą kończyn dolnych i wiążą się z utrudnionym odpływem...
Czytaj więcej

Dla Niego

Skóra mężczyzny różni się od kobiecej – głównie ze względu na różnice w gospodarkach hormonalnych obydwu płci. U panów jest ona o około 20% grubsza i wydziela dwa razy więcej sebum,...
Czytaj więcej

Porady

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Czytaj więcej
.

Cafe News

O czterech takich, co mają wizję Wielkie firmy nie powstają przypadkiem. Twórcy takich gigantów, jak Apple czy Google przebyli długą drogę i zanim osiągnęli sukces, wiele razy się potknęli. Zaczynali w przysłowiowym garażu, z minimalnymi środkami na rozruch, ale towarzyszyła im jasna wizja,...Czytaj więcej

#ZmieńMyślenie z AVON Polki czują się bezpiecznie w swoim otoczeniu, ale tylko niewiele więcej niż połowa z nich wierzy w skuteczność systemu prawnego, gdy doświadcza niefizycznych form przemocy – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji AVON w 15 krajach świata.     Dlatego od...Czytaj więcej

KEVIN.MURPHY pierwszą marką kosmetyczną na świecie, wykorzystującą OWP Każdy kawałek plastiku, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany, w dalszym ciągu znajduje się na Ziemi. Proces rozkładu tworzyw sztucznych wynosi nawet do 1000 lat. W wodach oceanicznych znajduje się już ponad 5...Czytaj więcej

Copyright © 2008 - 2019 COSMED Consulting / serwisuroda.pl